Kilolu Kadınlar İçin Güzel Giyinme Rehberi

02 Ocak 2021

Güzel giyinmek, doğru giyinmekten geçer. Zayıf veya kilolu olmak, güzel giyinmeye engel değildir. Vücut tipinize göre ve ufak tefek detayları dikkate alarak giyindiğiniz sürece güzel bir görünüm sergileyebilirsiniz. Her kadının vücudunda gizlenmesi veya vurgulanması gereken bölümleri vardır. Bunları objektif bir şekilde tespit ederseniz işiniz daha kolay olur. Renkleri, desenleri, çizgileri, aksesuarları ve doğru elbise kalıplarını kullanarak mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz.

Günümüzde tekstil sektörünün gelişmesi ve tasarımcıların, standartların dışına çıkarak büyük beden koleksiyonları hazırlamaya başlamasıyla birlikte, büyük beden şık kıyafetlere ulaşmak eskiye nazaran daha kolay oluyor. Bu yüzden tek yapmanız gereken, doğru parçaları kullanarak güzel kombinler ortaya çıkarmak.
Kilolu Kadınlar İçin Güzel Giyinme Rehberi

Son yıllarda tesettür tercih eden kadınlara yönelik yapılan tasarımlarda da ciddi anlamda gelişmeler yaşandı. Tesettür kombin veya tesettürsüz, tercihiniz hangi yönde olursa olsun şık büyük beden giysilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Doğru Rengi ve Deseni Kullandığınızdan Emin Olun

Güzel bir görünüm sergilemek adına yapacağınız renk tercihleri stilinizi iyi veya kötü etkileyebilir. Bu yüzden gizleyeceğiniz veya vurgulayacağınız bölümlerinizi tespit ettikten sonra o bölümlerde hangi, renklerin kullanılması gerektiğini bilmekte fayda var. Açık ve parlak renkleri, koyu ve pastel renklerle kıyasladığınız zaman, açık renklerin daha çok dikkat çekme özelliğine sahip olduğunu görebilirsiniz.

Açık renk giysi kullanacağınız zaman, dikey çizgiler ve küçük desenler içerenleri tercih edebilirsiniz. Kombinlerinizdeki dikey çizgiler sizin hem daha uzun hem de daha zayıf görünmenizi sağlayan bir göz yanılgısı oluşturur. Desenli giysiler seçerken de tüm kombinin değil sadece bir parçanın desenli olmasına özen gösterin. Yatay çizgiler, büyük desenler ve büyük geometrik şekiller içeren giysilerden uzak durmanızda fayda var.

Herkes tarafından kabul gören ve en güzel kamufle eden renk, siyahtır. Buradan yola çıkarak, gizlemek istediğiniz bölgede siyah rengi kullanmanız yerinde olur. evet, daha zayıf ve daha zarif görünmenin yolu siyahtan geçiyor. Fakat siyah rengin bu avantajından dolayı hayatınızı tamamen siyaha adamaya gerek yok. Eşarp, şal veya takı, toka gibi aksesuarların renkli olanlarını kullanarak hem kombininizi hareketlendirebilir hem de dikkatleri o bölgeye çekebilirsiniz.

Stilinizi Oluşturmaya En Uygun Kesim Ve Modeller

Tercih edeceğiniz model ve kesim, renk ve desen seçeneklerinde olduğu gibi güzel veya vasat bir görünüm sergilemenize neden olur. Yaygın olarak benimsenen “bol kıyafetler kiloları gizler” inancı yanlıştır. Tam tersine bol kıyafetlerden oluşan bir kombin hantal bir görünüme neden olur. Bu durum her kıyafet için geçerlidir. Bu yüzden oversize giysilere asla yaklaşmasanız iyi olur. Pantolon alırken geniş paçalı olanları tercih edebilirsiniz. Ayak bilekleriniz kalın ise bilekleri kapatacak uzunlukta olan pantolonları seçerek ve altına topuklu ayakkabı giyerek daha zayıf ve zarif görünebilirsiniz.

Etek giymeyi seviyorsanız yine çok bol olmayan etekleri tercih etmeniz faydalı olur. Pileli ve pliseli etekler kaçınmanız gereken modellerdir. Hafif yapılı kumaşlardan yapılan asimetrik kesimli etek, elbise ve tunikler mükemmel bir görünüm kazandırır.

Kumaşlarda hafif yapılı olan, ipek, şifon ve krepleri tercih edebilirsiniz. Brokar veya brode tarzındaki ağır kumaşlardan özellikle uzak durmanızda fayda vardır. Kilo sorunu olan hanımların yazın en büyük dertlerinden birisi de mayo seçimidir. Ancak sizi zayıf ve zarif gösterecek tesettür mayo bulmak da artık çok kolaydır. “En İyi Tesettür Mayo Kombin Önerileri” okuyarak seçimleriniz için farklı fikirler edinebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.