Abiye Şal

 • Yeniden Eskiye
 • Fiyat Artan
 • Fiyat Azalan
 • Puana Göre
Toplam 128 ürün görüntüleniyor.

Tesettürlü hanımların en çok tercih ettiği şalların başında abiye şal modelleri gelir. Şık ve kullanışlı olan bu ürünler, 2023 yılında geniş çapta popülerlik kazanmıştır.

Gerek kullanım kolaylığı gerek birbirinden hoş tasarımları sebebiyle abiye şal modelleri giderek daha çok kullanılmaya başlıyor. Siz de Aişe Tesettür tarafından sunulan benzersiz abiye şal modelleri sayesinde istediğiniz her ortamda giyebileceğiniz birbirinden güzel şallara sahip olabilirsiniz.

2023 Abiye Şal Modelleri

2023 yılına girmemizle birlikte bu yılın trendleri de yavaş yavaş belirmeye başladı. Tesettür giyim söz konusu olduğunda ise abiye şal modelleri, 2023 trendleri arasında yerini alacak gibi görünüyor. Zira, tesettürlü hanımların bu yıl en çok tercih ettiği şallar arasında canlı renkleriyle abiye şallar yer alıyor.

Aişe Tesettür tarafından sunulan abiye şal modelleri, her renkte ve tasarımda seçenekler vaat ediyor. Birbirinden şık ürünlerimiz ve farklı tasarımlarımız ile tesettürlü hanımlara tüm kıyafetleri ile kombinleyebilecekleri abiye şal modelleri sunmayı hedefliyoruz. Gerek tek renk abiye şal modelleri gerek şifon simli modellerimiz ile her ihtiyaca ve zevke göre ürünlere yer veriyoruz.

Düğünlük Abiye Şal Modelleri

Düğünlük şal modelleri dendiğinde akla ilk gelen şal modelleri arasında abiye şallar yer alır. Klasik şal veya pratik şal gibi farklı ürünlerin aksine abiye şal modelleri genellikle daha ağır ve şık bir görüntüye sahiptir. Dolayısıyla, tasarım açısından daha fazla detaya sahip olan abiye şallar, özel davetlerde, resmi ortamlarda veya düğün ve nişan gibi özel günlerde harika bir kullanım sunar.

Özellikle düğünlük şal modelleri arayan kişiler, tercihlerini abiye şal modellerinden yana kullanabilir. Tasarım olarak daha renkli ve süslü görünen bu şal türü, yalnızca düğünlerde değil, tüm özel günlerde giyebileceğiniz parçalardır. Güzel bir abiye elbisenin üstüne, renkli bir pardösü veya hoş bir hırka ile rahatlıkla kombinleyebileceğiniz abiye şal modelleri sayesinde gittiğiniz her ortamda tarzınızı ortaya koymayı başaracaksınız.

Düğünlük abiye şal modelleriyle birlikte düğünlük bone modelleri de bakmayı ihmal etmemelisiniz. Böylece, hem abiyenizin daha hoş görünmesini sağlayabilir hem de düğün sırasında başınızdan kaymasını önleyebilirsiniz.

Abiye Şal Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Abiye şal seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç detay söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Kumaş kalitesi: Abiye şal seçerken kumaş kalitesine her zaman dikkat etmelisiniz. Kaymayan kumaşlar her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Özellikle sosyete bonesi modelleri bakan hanımların bu noktada daha dikkatli olması gerekir; zira, abiye şallar bonesiz giyildiği takdirde klasik şallara kıyasla kafadan daha kolay kayabilir.
 • Hava geçirgenliği: Uzun süre başınızda kalacak olan abiye şal başınızın aşırı terlemesine neden olabilir; bu durum sağlık açısından zararlı olabileceği için abiye şal bakarken hava geçiren bir kumaştan imal edilmiş olmasına dikkat edin.
 • Renk ve tasarım: Her rengi veya tasarımı kombinlemek kolay değildir. Her ne kadar abiye şal modelleri şık duruşları sebebiyle her kombine uysa da gerçekten şık bir kombin ortaya koymak için renk uyumuna dikkat etmeniz şarttır.
 • Kullanım kolaylığı: Satın aldığınız abiye şal modelinin kolay bir şekilde giyilebilir olması da büyük önem arz eder. Farklı abiye şal modelleri farklı şekillerde takılabildiği için satın aldığınız şalı nasıl takacağınızı bilmeniz gerekir. Aynı şekilde sosyete bonesi modelleri de kendi içlerinde giyiş tarzı bakımından farklılık gösterebilir.

Sosyete Bonesi Modelleri

Tesettürlü hanımların olmazsa olmazı bonelerdir. Tesettür giyimin önemli bir parçası olan boneler, saçları kapatmak için şarttır. Bu nedenle, abiye şal modelleri bakan hanımların, aldıkları şala uygun bir bone de bulmaları gerekir. Bu noktada, birbirinden şık sosyete bonesi modelleri ile hanımlar, kombinlerini daha da zenginleştirebilirler.

Halihazırda estetik bir görüntü sunan sosyete bonesi modelleri, abiye şal modelleri ile birleştiğinde çok daha göze hitap eden bir görüntü ortaya koyar. Bu sebeple, abiye şalla birlikte giyebileceği bir bone arayan hanımlar, sosyete bonesi tercih edebilir.

2023 Abiye Şal Kombinleri

Bir düğün veya özel davete gidiyorsanız doğru abiye ve şal kombini yaptığınızdan emin olmalısınız. Öncelikle, giydiğiniz abiyenin renklerini ve desenlerini göz önünde bulundurmalısınız. Estetik bir görüntü yakalamak için takacağınız abiye şalın, elbisenizin renk ve deseniyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

2023 yılında en çok tercih edilen abiye şal kombinleri daha renkli ve süslü tasarımları barındırıyor. Özellikle canlı renklerin trend olduğu bu yıl; mavi, kırmızı veya Osmanlı yeşili gibi daha parlak renkler tercih edilebilir. Aynı şekilde yaz aylarının olmazsa olmazı pastel renkler de fazlasıyla popüler.

Eğer koyu renkli, özellikle de siyah, elbiseler tercih ediyorsanız ister koyu ister açık renkli abiye şal modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında, açık renkli elbiseler için gümüş veya bakır gibi doğal renkleri tavsiye ederiz.

Abiye şal kombini yaparken seçtiğiniz bonenin rengi de önem arz eder. Elbette, şalı giyeceğiniz yere göre bir bone seçimi yapmanızı da tavsiye ederiz. Örneğin, düğün veya nişan gibi yerlere giyeceğiniz abiye şalı, düğünlük bone modelleri ile pekiştirebilirsiniz. Özel tasarlanan bu boneler hem daha şık görünmenizi hem de abiyenin başınızdan kaymamasını sağlayacaktır.

Abiye Şal Kullanımı

Aişe Tesettür tarafından sunulan abiye şallar fazlasıyla pratik bir kullanım sunar. Birden fazla abiye şal çeşidi olduğu için bağlama şekilleri şaldan şala farklılık gösterebilir. Ancak, en yaygın abiye şal bağlama şeklini adım adım şöyle anlatabiliriz:

 1. Şalı tam ortadan, başın üzerine yerleştirin,
 2. İğne yardımıyla çenenin altından sabitleyin,
 3. Sol tarafta kalan şal ucu, çenenin altından ve başın üstünden geçirilerek sol bölüme iğneyle tutturulmalıdır,
 4. Aynı işlem şalın öbür ucuna da yapılmalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.