Görünüm:
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

Haşema

Moda, geçmişten günümüze her zaman kendi yolunu izlemiş özel bir sektördür. Bazen çok soft bir tarzda olurken bazen de çok farklı noktalarda moda anlayışı karşımıza çıkabilmektedir. Son yıllarda ise tesettür giyimde modanın trendleri izlerini göstermeye başlamıştır. Tesettür giyimin değişmez kuralları moda ile birleşerek, hem modern hem şık hem de arzu edilebilir tarzlarla kendini ortaya koymaya başlamıştır.

Tesettür giyimin en büyük etkisi Haşema mayo anlayışı ile olmuştur. Muhafazakâr bayanların yaz aylarında denize veya havuza girmek için kullandıkları mayo çeşitlerine verilen genel isimdir. Çok farklı modelleri olan bu kapalı mayolar, muhafazakâr bayanların da diledikleri gibi yazın keyfini çıkarmalarını sağlamıştır. Tesettürlü kadınlar için mayolar o kadar çok tercih edilmeye başlanmıştır ki sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de modanın izlerini taşıyan modelleri ortaya çıkmıştır. Haşema modelleri 2019 senesinde de farklı renk ve modelleri ile bayanların şık bir görünüm elde etmesini sağlamıştır.

Haşema Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz mevsiminde denizin keyfini çıkarmak herkesin istediği bir durumdur. Kapalı bayanların bu isteği gerçekleştirmesinin en uygun yolu da mayolardır. Ancak bu ürünleri seçerken de bazı noktalara dikkat edilmelidir. Çünkü mayonun modelinden kumaşın kalitesine, dikiminden tarzına bu ürünlerin kullana kişiyi rahat ettirmesi kadar sağlıklı olması da asıl amaçtır.

Gelin şimdi haşema alırken nelere dikkat edilmeli konusuna bir göz atalım;

1) Kumaş kalitesi: Tesettür mayo seçiminde en fazla dikkate dilecek husus kumaşın kalitesidir. Direk vücutla temas halinde olan kumaşın vücuda zarar vermeyen nitelikte olması gerekir. Çünkü içerisinde çok fazla naylon veya polyester olan kumaşlar vücudun hava almasını engelleyerek, sağlıksız bir ortam oluşmasına neden olacaktır.

2) Bone veya eşarp seçimi: Tamamlayan bone veya eşarbın seçimi de önemlidir. Eğer başı sıkı şekilde kavrayan bir bone değilse yüzme esnasında çıkarak rahatsız olunmasına neden olacaktır. Ya da çok sıkı olması da gene farklı sorunlara neden olacaktır. Bu sebeple komple başa geçen ve tam uygun bir eşarp/bone seçimi bayanların rahatı için daha uygundur.

3) Uygun mayo modelinin seçimi: Günümüzde haşema modelleri çok çeşittir. Yarım veya tam olan elbise ya da tulum şeklinde olan modelleri vardır. Denizde yüzerken veya hareket ederken rahat edilecek tarzın seçilmesi gerekir.

4) Kuruma hızı: Haşemanın çabuk kuruması önemlidir. Bu tarz sağlıklı kumaşlardan üretilmiş ürünlerin seçilmesi önemlidir. Çabuk kurumayan bir mayo kullanıcısının hasta olmasına neden olabilir.

5) Doğru mayo seçimi tatilinizi ve deniz keyfinizi ikiye katlayacaktır. Bu açıdan seçim yaparken maliyetler yanı sıra tesettür mayonun özelliklerine de çok dikkat edilmelidir.

 Haşema Fiyatları

Haşema fiyatları modeline göre değişmektedir. Ancak Aise Tesettür olarak bütçe dostu fiyatlarla müşterilerimize hizmet veriyoruz. 36 bedenden 42 bedene çok geniş beden alternatiflere sahip olan ürünlerimizin kaliteli görselleri ile sanki yanınızdaymış gibi ürünleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı onlarca renk ve modelde kendi tarzınıza uygun, modayı yansıtan kolaylıkla seçebilirsiniz. Web sitemizden güvenle alışveriş yapabilir, uygun fiyat ve kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz. Çok geniş ödeme seçenekleri ile bütçenizi sarsmadan yazın renklerini yansıtıp, gönlünüzde suyun tadını çıkartabilirsiniz.

Haşema Nasıl Giyilir?

Artık haşema modelleri çok farklı çeşit içermektedir. Haşema mayolar moda trendlerini ve teknolojiyi takip etmektedir. Kumaşının üst düzey kalitesi yanı sıra hem moda renkler ve desenler hem de kullanıcı kolaylığı da barındırmaktadır.

Bu tarz mayolar, tam veya yarım kol olabildikleri gibi sıfır kol da olabilirler. Ayrıca farklı boyları da olabilmektedir. Genel olarak kapalı ve yarı kapalı olarak iki seçenekte gruplandırılabilinir. Genellikle iki parça halinde olan haşemaların giyip çıkartılması da kolaydır. Ayrıca bazı modellerinde önden fermuar da bulunduğundan giyim kolaylığı ikiye katlanmaktadır.

Haşema Nasıl Yıkanır?

Bayanların en büyük problemi nasıl yıkanacağıdır. Mayoları nasıl temizlenir sorunudur. Temizliği için en etkili yöntem kıyafetlerin kullanıldıktan sonra bolca su ile yıkanması yani durulanmasıdır. Asla çamaşır makinesine atılmamalı ve temizliği esnasında deterjan kullanılmamalıdır.

Haşemaların iç kısımları yani pamuklu bölgeleri ise elde sabunlu su ile yıkandıktan sonra gene bol su ile durulanmalıdır. Haşemaların temizliği kadar doğru kurutulması da önemlidir. Direkt güneş ışığına maruz bırakılmadan kurutulmalıdır. Ayrıca yıkama sonrası sıkılmamalıdır, aşırı sıcak su da mayoya zarar vereceğinden kullanılmaması gerekir.

Doğru kuruma onların renginin solmasını engelleyen bir faktördür. Doğru temizleme ve kurulama mayoların ömrünü uzatır, renklerinin solmasını önlerken lastik kısımlarının da elastikiyetlerinin kaybolmasını engeller. Deniz veya havuz sonrası mutlaka temizlenmelidir. Yani klordan ve tuzlu sudan arındırılmalıdır. Bu mayonun daha uzun süre dayanmasını sağlayan önemli bir faktörüdür.

 

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.