Yaşınızı Büyük Gösteren Giyim Hataları

02 Ocak 2021

Genç ve güzel görünmek her kadın için son derece önemlidir. Bu uğurda da bir sürü emek ve para harcanır. Ancak yanlış seçimler veya yanlış yapılan kombinler nedeniyle stilinizi aşağı, yaşınızı yukarı çekerek bütün bu emekleri boşa çıkarabilirsiniz.

Büyük bir tüketim çılgınlığının yaşandığı şu günlerde, sunulan bütün giyim ürünleri, fresh bir görüntü oluşturmak için tasarlanır. Bir reklam filminden, bir arkadaştan veya sevilen bir sanatçıdan etkilenerek yapılan alışverişler hüsran getirebilir. Doğru kullanılamayan bu ürünler, felaketi de peşinden sürükler. Kumaş seçimi, renk seçimi, desen seçimi ve aksesuar seçimi yanlış yapıldığı zaman kaçınılmaz bir şekilde yaşınız, olduğunuzdan büyük görünür. Vücut tipinizi ve diğer faktörleri dikkate alarak yapacağınız doğru tercihler, sizi mükemmel sonuca ulaştırır.

Özellikle kilo sorunu yaşayan hanımlar bazen yaptıkları kombinler ile daha ileri yaşlarda görünebilirler. Bu sebeple beden ölçülerine göre seçimler yapmakta önemlidir. “Kilolu Kadınlar İçin Güzel Giyinme Rehberi” yazımız büyük bedenli hanımlara başarılı kombinler yapmakta fikirler verebilir.
Yaşınızı Büyük Gösteren Giyim Hataları

Doğru Tercihleri Doğru Tekniklerle Birleştirin

Seçtiğiniz doğru giysileri sergileme şekliniz de önemli bir detaydır. Örneğin; muhafazakâr yaşamı tercih eden ve şal veya eşarp kullanan bir kadının,

  • Yanlış ürünü tercih etmesi,
  • Yanlış bir teknikle sergilemesi (bağlaması), maalesef yaşının olduğundan büyük görünmesine neden olur.

Doğru bir uygulama yaparak fresh bir görünüm kazanmak için yapılması gereken;

  • Eşarp yerine şal tercih etmek,
  • Yüz şeklinize göre bağlamaktır.

Eşarp veya şal bağlarken, kullanacağınız küçük taktikler büyük avantaj sağlar. Mesela, yuvarlak bir yüze sahipseniz; bonenizin görünmeyeceği ve yanaklarınızı kamufle edecek şekilde bağlama yapabilirsiniz. Dikdörtgen bir yüze sahipseniz; bonenizin görüneceği şekilde, boyun kısmını sıkmadan bol görünecek şekilde bağlama yapmanız hem daha zarif hem de daha genç görünmenize yardımcı olur.

Seçimleriniz İle Zamanı Tersine Çevirin

Olduğundan daha büyük görünmek hiçbir kadının tercihi değildir. Bir kadın yaşı kaç olursa olsun her durumda ve her ortamda genç ve güzel görünmek ister. Bu konuda tesettürü tercih eden kadınların biraz daha dikkatli olması gerekiyor.

Yaşı büyük gösteren hataları yapmamak için öncelikle, tesettür kombini yaparken renk seçimine dikkat etmek gerekir. Yanlış renklerden yapılan bir kombin yaşınızı yukarı çeker. Cildinizin soluk görünmesine neden olacak koyu renk tonları ile neon renklerden mümkün olduğu kadar uzak durun. Keskin renk geçişlerine sahip giysiler yerine renklerin yumuşak geçişler yaptığı giysileri tercih edebilirsiniz. Alt ve üst giysilerinizden herhangi biri çok renk barındırıyorsa diğer giysinizin tek renk olmasına özen gösterin.

Yanlış kumaş seçimleri de yaşı büyük gösteren hatalardan biridir. Yapıları itibariyle dokunduğunuz zaman iyi hissettiren ve tek başına mükemmel görünen kadife, saten ve jarse kumaşlar üzerinize giydiğiniz anda kocaman bir tuzağa dönüşür. Bu kumaşlardan mümkün olduğu kadar uzak durmanızda fayda var.

Giysileri hareketli ve eğlenceli göstermek için uygulanan desenler, yaşınızı büyük gösterebilir. Bu yüzden büyük desenli giysilerden olabildiğince uzak durmanız gerekiyor. Etek, elbise ve pantolon boylarının bacak boyunuz ile uyumlu olmaması, daha kısa ve daha kilolu görünmenize sebep olacağı için yaşınızı da büyük gösterebilir. Ayrıca, kombinlerinizi hırka ile tamamlamak yerine ceket ve blazer tercih ederseniz daha genç bir görünüm elde edersiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.