Tesettür Kıyafetlerde Dış Giyim ile Uyumlu Kombinler Oluşturun

19 Aralık 2020

Dış giyim açısından tesettür modası zengin seçenekler sunar. Trençkot, abaya, pelerin, kap gibi tesettür dış giyimde sık kullanılan parçaları kombinlerken renk ve stil uyumuna dikkat etmelisiniz. Kıyafetlerde tercih ettiğiniz renk tonlarını tamamlayacak ya da zıt kontrast oluşturacak dış giyim parçaları seçmelisiniz. Örneğin, toprak tonlarında kıyafetler giyiyorsanız camel trençkotla kombin yapabilirsiniz.

Sokak modasını yakalamak istiyorsanız bol pantolon, çizgili tişört ve oversize denim ceket giyebilirsiniz. Önemli olan tüm parçaların kumaş, renk ve stil olarak birbirini tamamlamasıdır. Kapüşonlu tunik üzerine spor tarzda trençkot daha uygun olur.

Klasik giyiniyorsanız yaka detaylı daha şık trençkot ya da uzun ceket tercih edebilirsiniz. Dış giyim ile uyumlu kombinler yapmak için dolabınızda temel renklerde parçalar olmalı. Siyah, beyaz, haki, gri pantolonlar, etekler veya uzun gömlekler temel renklerde kullanışlı parçalardır. Dış giyiminiz ile uyumlu şal takmak kombinizi daha fark edilir yapacaktır. Bu açıdan bağlaması kolay hazır şal çeşitleri size büyük yardımcı olacaktır.
Tesettür Kıyafetlerde Dış Giyim ile Uyumlu Kombinler Oluşturun

Tesettür Dış Giyim Ve Diğer Kombin Parçalarında Uyumu Yakalayın

Çiçekli uzun bir elbise giyiyorsanız üzerine düz renk kap ile hoş bir kombin yapabilirsiniz. Pudra ve vizon renk tonlarını siyah uzun ceketlerle tamamlayabilirsiniz. Uzun gri kalem etek üzerine beyaz gömlek ve siyah ince kazak deri ceketle harika bir kombindir. Deri ceket kombinlerinde gri rengi tamamlayıcı renk olarak kullanabilirsiniz.

Denim ceket kombinlerinde spor tarzda pantolon ve etekler tercih edilebilir. Kombin parçaları arasında uyumu yakalamak için bakacağınız üç şey var. Ren tonları, kumaş türü ve kesim. Örneğin, tesettür giyimde dar kesim bir pantolonu kısa dar kesim ceketle tamamlayamazsınız.

Dar pantolon giyiyorsanız üzerine bol ve uzun gömlek ya da sweat giymelisiniz. Pileli eteklerle farklı stiller yakalayabilirsiniz. Pileli etekleri denim ceket ya da oversize ceketlerle tamamlayabilirsiniz. Klasik kombinlerde güçlü stil detaylarını kullanabilirsiniz. Triko takımların pelerin kombini çok hoş ve modern dış giyim kombinleri arasında yer alır. Farklı kombinler için fikir edinmek isterseniz de “Sezonun En Gösterişli Tesettür Kombin Önerileri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Tesettür Kıyafet Ve Dış Giyimde Renk Uyumu Nasıl Olmalı

Tesettür giyimde renk uyumu çok önemlidir. Renk uyumu giydiğiniz parçaların aynı renkte olması demek değildir. Elbiseniz siyahsa başörtünüz yeşil olabilir. Yakalanması gereken estetik ton geçişleridir. Sonbahar aylarında toprak rengi trençkotlar çok moda olur. Toprak rengi trençkot içine çok renkli kıyafetler giyemezsiniz. Mat ve soft renklerle bu kombinde uyumu yakalayabilirsiniz. 

Gömlek rengi ve pantolon rengi farklı seçilmişse dış giyim pantolon renginde olabilir. Renk tonları arasında geçiş yaparken her parçanın birbirini tamamlaması gerekir. Şal rengi maviyse masala pantolon rengi de mavi olabilir. Siyah tunik bordo şallar, haki yeşil pantolon ve kiremit rengi trençkot, mavi triko takım- gri uzun yaka detaylı ceket gibi renk uyumu harika olan kombinlerden ilham alabilirsiniz. Tesettürde moda olan renkleri de kullanmalısınız. Bronz pembe, karamel, pastel mavisi, magenta moru, kumtaşı renkleri trend tesettür kıyafet renkleridir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.