Tesettürlü Kadınlar Nasıl Kombin Yapmalı?

22 Ağustos 2023

 

Çoğu zaman tesettür kombin daha kolay gibi görünse de aslında kendince zorlukları vardır ve yeni tesettüre girenler kombin yaparken zorlanabilirler. Farklı tarzlarda kıyafetler çok olduğu için birbiri ile uyumlu kıyafetleri kombinlemek ve iyi göstermek zorlayıcı olabilir. Bunu yaparken aynı zamanda kıyafet seçimlerinin tesettüre de uyması gerekir. Hadi gelin tesettürlü kadınlar nasıl kombin yapmalı, kombin yaparken nelere dikkat etmeli birlikte inceleyelim:

Mevsimine Göre Renk Seçin

En önemli ve kombininizi öne çıkaracak adımlardan biri de mevsimine göre renk seçmektir. Bunu farklı şekillerde kombininizde yansıtabilir, tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz. Örneğin daha sade bir görünüm için beyaz kıyafetlerin üstüne renkli bir şal tercih edebilirsiniz. Yazın daha canlı renkleri tercih ederken kışın daha mat renkleri tercih ederseniz mevsime daha uygun giyinmiş olursunuz.

Koyu, özellikle siyah, daha çok sıcak tutacağı için yazın daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Sonbaharda yeşilin ve turuncunun tonlarını keşfederken şalınızda yaprak desenlerini denemek isteyebilirsiniz. Farklı şal seçeneklerimize bakarak mevsim için uygun renkleri bulabilir, hoşunuza giden tarzları kombininizle birleştirebilirsiniz.

Cilt Tonunuzla Uyumlu Renkleri Tercih Edin

Cilt Tonunuzla Uyumlu Renkleri Tercih Edin

Evet, doğru okudunuz. Cilt tonunuza uygun renkler kıyafet seçiminizi büyük derecede etkiler. Çok güzel bir kombin yapmış olabilirsiniz, eğer cilt tonunuz ile uyuşmuyorsa istediğiniz etkiyi vermeyebilir. Peki cilt tonunuza uygun renkleri nasıl mı belirleyeceksiniz? İşte böyle:

  • Beyaz Ten (Açık Ten): Koyu renkler ve pembe, siyah, kırmızı gibi tonlar açık cilt tonları ile çok daha uyumludur.

  • Buğday Ten: Buğday cilt tonlarına açık renkler daha çok yakışır. 

  • Esmer/Koyu Ten: Esmer veya koyu cilt tonlu kişilere ise canlı renkler ve metalik tonlar daha çok yakışır. 

Eğer cilt tonunuza uyumlu şal renklerini merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın derim! Unutmayın, cilt tonunuza hitap etmeyen renkler kombininizin istediğiniz etkiyi vermesine engel olabilir

Kumaş Seçimine Dikkat Edin

Özellikle sıcak yaz günlerinde kumaş seçimine son derece dikkat etmelisiniz. Kombin yaparken seçtiğiniz kıyafetler bedeninizin doğal soğuma sistemi olan terlemeyi engellemek yerine terlemeye izin veren kıyafetler olmalıdır. Bunun yanı sıra sağlığa zararlı olan poliester gibi kumaş seçimleri bir de vücudunuzun nefes almasını önleyen türde ise kombininiz ne kadar güzel olursa olsun gün boyu rahatsız hissetmenize sebep olur. Ek olarak hasta olabilirsiniz, cildiniz tahriş olabilir. Bu sebeplerden dolayı kumaş seçimi çok önemlidir. Bonelerinizi de buna göre seçerseniz çok daha rahat hissedersiniz. Farklı bonelerimize göz atarak dilediğiniz tarz ve rengi sipariş verebilir, kombininizi tamamlayabilirsiniz! 

Aksesuarlardan Kaçınmayın

Aksesuarlar bir kombini çok daha dikkat çekici kılabileceği gibi, yanlış aksesuar seçimi kombinlerinizi tamamen fazla gösterebilir. Peki nasıl aksesuar seçeceksiniz. Çok basit ya zıt olacaksınız ya da birbirini tamamlayacak renkleri seçeceksiniz. 

Şöyle ki, desenli bir şal desenli bir kombin ile fazla dikkat çekmez. Aynı şekilde şaşalı bir aksesuar da desenli bir şal altında çok dikkat çekmez ve fazla durabilir. Eğer sade bir kombin seçimi yaptıysanız renkli ve şaşalı aksesuar seçimi yaparak kombininizi olduğundan daha şık gösterebilirsiniz. Eğer daha dikkat çeken bir kombininiz varsa sade aksesuarlar seçerek kombininize sakinlik katabilirsiniz. 

Seçtiğiniz Kıyafetlerin Tarzları Birbirleri ile Uyumlu Olmalı

Seçtiğiniz Kıyafetlerin Tarzları Birbirleri ile Uyumlu Olmalı

Spor bir bol eşofman üstüne daha şık bir üst giyim tercih ederseniz kombininiz uyumsuz olacaktır. Eşarp ve şal seçimi aynı şekilde tüm kombininizi belirleyen bir seçimdir ve onları giymeyi tercih ettiğiniz tarz da kıyafetinizi tamamlayabilir. Spor giyindiğiniz zaman daha toplu bir şal tercih edebilirsiniz.

 

Özgüveninizi Yüksek Tutun

Ne giyerseniz giyin, günün sonunda içinizin rahat ettiği ve içinde rahat hissettiğiniz kombin daha önemlidir. Bahsettiğimiz hususlara dikkat ederek kendinize rahat bir kombin oluşturabilirsiniz ve unutmayın ki özgüveniniz kombininizin en şık görünmesini sağlayan şey olacaktır. Daha farklı seçenekler için yukarıdaki menüden dilediğiniz ürünlere bakabilir, harika kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz! Kaynakça: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-wear-hijab-step-by-step/

https://www.fibre2fashion.com/industry-article/9260/modern-and-modest-6-tips-for-stylish-muslimah-fashion 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.