Yeni Sezon Ürünler Dahil 3 Al 2 Öde Kampanyamızı İnceleyin!
Hemen Tıklayın!
x
Pratik 5 Şal Bağlama Taktikleri

Pratik 5 Şal Bağlama Taktikleri

23 Temmuz 2019

Şal eşarp kullanan hanımların pratik 5 şal bağlama taktikleri konusunda bilgi sahibi olması ile sadece birkaç adım ile kolaylıkla hazırlanmaları mümkündür. Oysaki bu tür konularda gerekli yöntemleri bilmeyen hanımlar şal bağlama işlemi için çok daha fazla vakit harcar ve çoğu zaman istedikleri görünümün ortaya çıkmasını başaramaz. Bu nedenle bazı püf noktaların bilinmesi gerekir.

Örneğin, en çok uygulanan ve en pratik olan şal bağlama yöntemlerinden birinde şalın sol tarafı uzun kalacak şekilde yalnız ayarlanır. Ardından şal iki yandan katlanarak soldaki ve sağdaki tara arkadan bağlanır. Sol taraftaki uzun bölüm öne atılır. Fulara benzer modeli ile hoş bir görünüm ortaya çıkar.

Bir diğer yöntemde ise şalın iki tarafı arka tarafta çapraz olacak şekilde birleştirilir. Sonrasında sol taraf başın üzerinden döndürülür. Önde kalan sağ taraf ise boynu kapatacak şekilde dolanır ve sol parça ile yan tarafta düğüm yapılır. Böylece oldukça pratik bir şekilde bağlanan şal tesettürlü hanımlara şık bir görünüm kazandırır.

Kolay Şal Bağlamada Kumaş, Bone ve İğnenin Önemi

Pratik 5 şal bağlama taktikleri arasında yer alan en önemli hususlardan biri ideal kumaş seçimidir. Çünkü doğru seçim ile istenilen görünüm rahatlıkla oluşturulur.

Özellikle tesettürlü hanımların ilk tercihleri arasında olan ipek şal, görüntüsü ile cezbedici olsa da, kullanım açısından zorluk yaşatır. Bu nedenle kaymayan ve sabit bir duruş sergileyen kalın, pamuklu kumaşların tercih edilmesi gerekir.

Şal bağlamanın pratik, kullanmanın ise rahat olması için bone kullanımı şarttır. Bone sayesinde hem rahat kullanım sağlanır hem de şalın kayması ve çirkin bir görünüm ortaya çıkması önlenir. Bu nedenle şal eşarp kullanan hanımların boneye alışması gerekir.

Ayrıca kaymayan bir kumaş seçilse de, hareketin kısıtlanmaması ve şal duruşunun bozulmaması adına iğne kullanımı şarttır. Genel olarak başın üzerine ve boynun altına birer tane iğne takılarak sabit şal duruşu garanti altına alınır. İğnelerle de şıklık yaratmak mümkündür. Çok çeşitli iğne modelleri mevcuttur ve bu tür iğneler hoş bir takı gibi kullanılır.

Pratik Şal Modelleri Nelerdir?

Şal eşarplara duyulan ilginin artmasıyla beraber pratik 5 şal bağlama taktikleri ve pratik şal modelleri en çok merak edilen konular arasına girmiştir. Tesettürlü hanımlar tarzından ödün vermeden rahatlığın keyfine varabilmek için özel olarak hazırlanmış olan şallara yönelmektedir. En çok rağbet gören şal modelleri ise;

  • Mıknatıslı Şal,
  • Serra Pratik Şal,
  • Kaplama Dantel Pratik Şal,
  • Pırlanta Güpürlü Pratik Şal,
  • Tokalı Pratik Şal,
  • Çiçekli Pratik Şal, şeklindedir.

Mıknatıslı Şal İle Hayat Artık Çok Daha Kolay

Mıknatıslı şal modelleri ile artık tesettürlü hanımlar çok daha rahat ve modern bir görünüme sahiptir. Yaz ve kış aylarına özel tesettür önerileri listesinde ilk sıralarda yer alan mıknatıslı şal modelleri, tesettür mayo, haşema çok sayıda çeşitli seçenek ile hem spor hem de klasik görünüm için idealdir.

Mıknatıslı şal sayesinde sabit görünüm kolaylıkla sağlanır ve şalın kayma sorunu ortadan kaldırılır. Böylece tesettürlü hanımlar hareket halindeyken şallarının kayma korkusundan kurtulur ve öz güvenli hareket etme imkânı bulur.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.