Yaz ve Kış Aylarına Özel Tesettür Önerileri

18 Ağustos 2019

Günümüzde tesettür kullanan bayanlar için çok çeşitli sayıda tesettür modelleri bulunur. Yaz ve kış aylarına özel tesettür önerileri söz konusu olduğunda bilinmesi gereken birçok nokta vardır. Yaz sıcaklarında kullanılması gereken tesettür modelleri rahat olmalı ve terletmemelidir. Aynı zamanda şık ve modern bir görünüm kazandırmalıdır. Kış aylarında ise sıcak tutan kalın tesettür kombinleri kullanılmalıdır. Aynı zamanda modaya uygun hoş bir görünüm ortaya çıkaran modeller tercih edilmelidir.

Mevsimlere Göre Tercih Edilen Kumaş Türleri

Tesettürlü bayanlar için oldukça zorlu bir mevsim olan yaz ayları, ancak yaz sıcaklarına özel olarak hazırlanmış olan tesettür modelleri ile rahat geçirilir. Bu nedenle tesettürde kullanılan kumaşların özenle seçilmesi gerekir. Özellikle pamuklu kumaşlar yaz ayları için idealdir. Ayrıca keten kumaş kullanılması da tavsiye edilir. Özel zamanlarda ise şık ve modern bir görünüm için şifon kumaş kullanılması idealdir.

Kış aylarında ise kalın ve yünlü kumaşlar soğuklara karşı koruyucudur. Ayrıca montlarda koyun postu kullanılması ve sıcak tutan trikoların seçilmesi faydalıdır.

Tesettür Kombinlerinde Kullanılan Kıyafetler

Yaz ve kış aylarına özel tesettür önerileri tesettürlü her bayan için önemli bir konudur. Tesettür kombinlerinde en ideal olan modeller hava şartlarına uyumlu olan ve şıklığı beraberinde getiren rahat kıyafetler ve aksesuarlardır.

Öncelikle yaz aylarında rahat ve salaş kıyafetlerin seçilmesi gerekir. Spor tesettür kombini oluşturma konusunda da bilgi sahibi olunmalıdır. Çünkü hanımlar yaz aylarında rahat hareket edebilmek adına daha çok spor kıyafetleri tercih etmektedir. Modern ve ince tuniklerin giyilmesi ve serin tutan tulum modellerinin seçilmesi faydalıdır. Ayrıca kıyafetlerin pratik bir şekilde giyilmesi ve çıkarılması için fermuarlı ya da düğmeli modeller idealdir.

Yaz aylarında kullanılan ayakkabıların da terletmemesi ve sıcaklarda rahat hissettirmesi gerekir. Güneş gözlüğü tesettüre uyumlu olmalı ve abiye şal yaz aylarında serin tutacak kumaştan olmalıdır.

Kış aylarında ise kalın trikolar, koyun postundan üretilen montlar, kaymayan ve sıcak tutan botlar tercih edilmelidir. Eldiven ve şal seçimi de kış soğuklarından korumalıdır. Ayrıca yağmurlu havalarda su geçirmeyen kumaşlardan yapılan montlar seçilmelidir.

Kombinlerde Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Renk Seçimi

Genel olarak bakıldığında tesettürde kullanılan renkler mevsime göre değişiklik gösterir. Yaz aylarında canlı ve açık renkler tercih edilirken, kış aylarında koyu renkler daha çok kullanılır. Bununla birlikte trendlere göre renklere eğitim farklılık gösterir. Örneğin kış aylarında beyaz ve krem renk kullanımı son yıllarda popüler hale gelmiştir. Bu nedenle renk konusunda net bir ifade kullanılması yanlış olur.

Mevsimlere Göre Şal Kullanımı

Yaz ve kış aylarına özel tesettür önerileri ile ilgili sorular sorulduğunda karşımıza en çok çıkan konulardan biri de şal kullanımıdır. Özellikle yaz aylarında tesettür kombininde şal kullanımı birçok bayan için endişe verici bir konudur. Oysaki günümüzde her mevsime uygun olan şallar üretilmektedir. Bu nedenle yaz sıcaklarında terletmeyen, serin tutan ve pratik kullanılan şallar vardır. Kış ayları için üretilen şallar ise sıcak tutan ve kötü hava şartlarına karşı dayanıklı kumaşlardan üretilir. Bu nedenle tesettür kombinlerinde her mevsim şal kullanılabilir.

Yaz aylarında kullanılan şallar daha çok düz renkli olur. Canlı renklerin kullanılması bayanlara enerjik bir görünüm kazandırır. Ayrıca spor modeller daha genç görünmek isteyen bayanların ilk seçimi olur. Kış aylarında ise koyu renklerin kullanıldığı görülür. Çok daha uzun ve kalın şallar uygundur. Bot, çanta, şemsiye ve eldiven gibi eşyalarla uyumlu renkler tercih edilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.