Uzun Boylu Bayanlar İçin Giyim Önerileri

02 Ocak 2021

Giyim kuşam konusunda özenli ve titiz davranmayan kadın yoktur. Günlük elbiseler, iş kıyafetleri veya özel günlerde giyilecek kombinler için mutlaka elinden gelenin en iyisi yapılmaya çalışılır. Yaptığınız bir kombinin üzerinizde kusursuz görünmesi için belli detayların bir arada olması gerekir.

Vücut tipinize, boyunuza, yaşınıza ve kilonuza göre yapacağınız giyim eşyası tercihleri ve bu giysileri sergileme biçiminiz kusursuz görünmeniz için en önemli detaylardır. Bu yüzden herhangi bir elbiseyi satın alırken elbisenin güzelliğine kapılmadan önce fiziksel özelliklerinizi objektif olarak değerlendirip, elbisenin size uygun olup olmadığını analiz etmek faydalı olur.

Böyle analizler ile hem dolabınızı size uygun olmayan giysilerle doldurmamış olursunuz, hem de stilinizi aşağıya çekecek giysiler için para ve zaman harcamamış olursunuz. Yanlış bir tesettür kombin ile boyunuzu, yaşınızı veya kilonuzu sabote etmemek için bazı püf noktalarına dikkat etmenizde fayda var.
Uzun Boylu Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Uzun Boyun Size Sağladığı Avantajlardan Faydalanın

Neredeyse sadece uzun boylular her modeli, her deseni ve her rengi küçük detaylara dikkat ederek kullanabilecek kadar avantajlı olanlardır. Önceki yıllarda uzun boylu kadınlar kol veya bacak boylarına uygun olan giysiler bulmakta zorluklar yaşamıştır. Kolları kısa kalan gömlek veya bluzlar, boyları kısa kalarak modelleri kaybolan etekler, kısa kalan pardösüler ile emanet alınmış görüntüsü yaratan giysiler, kadınların giyinmesini kabusa dönüştürüyordu.

Günümüzde her boy ve bedene göre yapılan giysiler ile bu zorluklar geride kaldı. Bu durum özellikle tesettür kullanan kadınlar için daha büyük avantaj sağlıyor. Kadınların büyük çoğunluğunun severek giydiği elbiseler hali hazırda boyu uzun gösterir. Bu yüzden elbise uzun boylu kadınlar için avantaj değil dezavantajdır. Boyunuz uzun ise durumu kemer kullanarak tersine çevirebilirsiniz. Üstelik büyük kemerler, büyük çantalar ve büyük takılar en çok size yakışır.

Yanlış seçimler sizi olduğunuzdan çok farklı gösterebilir. Hatta bazı hatalar sizi yaşınızdan dahi büyük gösterebilir. Bu açıdan kendi bedeninizi tanımanız önemlidir. “Yaşınızı Büyük Gösteren Giyim Hataları” yazımız bu şekilde hata yapmanızı önleyecek ipuçları verecektir.

Daha Şık Görünmenin Püf Noktaları

Büyük resmin mükemmel olması için küçük detaylara önem vermek gerekir. Özellikle tesettür kullanan kadınların sıklıkla tercih ettiği tuniklerin fazla uzun olması boylarını keserek daha kısa görünmelerine sebep olabilir. Boyunuz uzun ise basenlerinizi kapatacak uzunlukta tunikler sizin için idealdir. Ayrıca boyuna çizgili modeller yerine büyük desenler içeren modeller ve karpuz kollu giysiler de en çok size yakışır.

Kilo sorununuz yoksa etek tercihinizi pileli ve pliseli eteklerden yana yapabilirsiniz. Yalnız yere değecek kadar uzun etekler giymekten kaçının. Dar omuzlara sahip bir vücut yapınız varsa blazer ve biker ceketlerin omuz kısmının desen, taş veya apoletlerle hareketlendirilmiş olanlarını tercih edebilirsiniz. Dar omuzlar için vatkalı modeller de uygun olur. Geniş omuzlarınız varsa vatkalardan uzak durmanız gerekir.

Şahane kombinlerin olmazsa olmazı topuklu ayakkabıları, topuk boylarını abartılı bir şekilde uzun seçmediğiniz sürece gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. Dolgu topuk ve stilettolar sizi daha zarif gösterir. Sneaker ve babetler de naif görünmenizi sağlar. Kombinlerinize uyacak hazır şal seçeneklerinde uygun bağlama şekilleri de kombinlerinizi hem tamamlayacak hem de sizi daha şık gösterecektir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.