Tesettür Günlük Elbise Nasıl Kombinlenir?

05 Nisan 2024

Tesettür Günlük Elbise Nasıl Kombinlenir?

Kombin konusunda oldukça fazla fırsat sunan tesettür giyim, birbirinden özel parçaların birleştirilmesi ile benzersiz kombinlerin oluşturulmasını sağlamaktadır. Etekler, tunikler, pantolonlar, elbiseler ve bunun gibi onlarca farklı tesettür giyim ürünleri, günümüzün modası. Hal böyle olunca günlük kullanım için belirli tesettür kıyafetler öne çıkıyor. Genellikle tunik ve pantolon kombinleri tercih edilse de seçenek oldukça fazla. Ancak tesettür elbise modellerinin bu konuda oldukça renkli bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Peki, tesettür elbise nasıl kombinlenir? Şimdi bu sorunun cevabını verelim.

Günlük Kullanıma Uygun Tesettür Elbise Kombinleri

Özellikle yaz aylarında tesettürlü kadınların en fazla zorlandığı konuların başında kombin yapmak gelir. Çünkü hem hava çok sıcak hem de tesettür kombinleri bu sıcağı katbekat arttırabilir. Ancak tesettür elbise kombinleri ile bunun önüne geçmek mümkün. Özellikle saten ve şifon kumaştan üretilen tesettür elbiseler ince ve şık olduklarından, yaz aylarında ferahlık sağlayacaktır. Ferahlık sağlamasından öte bu iki özel kumaş son derece şık oldukları için pek çok farklı ürün ile de kombinlenebilir.

Tesettür Saten Elbise Kombinleri

Gündelik kullanıma uygun tesettür giysilerinden olan elbiseler, farklı kombinlerin oluşturulmasına fırsat verir. Özellikle seçtiğiniz kumaş saten ise çok daha fazla seçeneğiniz var. Zıt renk şapkalı şal ile kombinlenebilen saten elbise, hem günlük hem de şık bir kullanımı ortaya çıkaracaktır. Şapkalı şallarda ise desen ve renk seçenekleri konusunda eliniz oldukça geniş. Bu şekilde saten tesettür elbiseniz ile benzersiz bir uyum oluşturabilirsiniz. Şık bir sandalet ya da şal ile uyumlu stiletto tercih ederek, saten elbisenizi kombinleyebilirsiniz. Tabii ki pikniğe giderken ya da bunun gibi farklı etkinliklerde, saten elbisenizin altında spor ayakkabı da tercih etmeniz mümkün.

Yaz aylarında günlük çiçekli elbise tesettür modelleri de oldukça popüler. Sıcak havalardan korunmak için saten ya da şifon kumaşın seçilmesinin yanı sıra çiçekli desenler tercih etmek, son derece şık bir kombin oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. Çünkü günlük tesettür elbise modelleri içerisinde yer alan bu tarz elbiseler, kullanım amacınıza uygun seçim yapmanızı da sağlayacaktır.

Kışlık Tesettür Elbise Kombinleri

Pamuk, ipek ve triko gibi kumaşlar, kışlık tesettür elbiselerde en çok tercih edilen kumaş türlerindendir. Çünkü hem son derece şık hem de sıcak tutan kumaş olduklarından, tesettürlü kadınlar için en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Örme, ekoseli, kiremit desenli, robalı, fırfırlı ve deri tesettür elbiseler ise şık kombin oluşturma konusunda ayrıcalıklı bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. Kombin yapacağınız zaman tercih edeceğiniz eşarp, bone ve şallar da elbisenizin tasarımını öne çıkarır. Ancak tercih ettiğiniz aksesuarlar, elbisenizin şıklığına gölge düşürmemeli. Bunun için zıt renk ya da aynı renk tercih etme şansına sahipsiniz. Ayakkabı seçiminizde ise şal ve ayakkabının aynı renk olması yerinde olacaktır.

Tesettür Günlük Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü kadınların elbise seçiminde dikkat etmeniz gereken pek çok unsur var. Çünkü elbise seçimi tek başına doğru parçaların birleştirilmesinden ibaret değildir. Öncelikli olarak elbiseyi nerede kullanacağınıza bağlı olarak seçim yapmalı, mevsim seçimine göre parçaları birleştirmelisiniz. Sonrasında diğer unsurlara dikkat edebilirsiniz. O halde şimdi günlük elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedelim.

  • Beden Seçimi: Bir elbiseyi en doğru şekilde kullanabilmeniz, konfor ve şıklık elde edebilmeniz için elbisenin beden seçiminin doğru yapılması gerekir. Aksi durumda bedeninizin kusurları öne çıkabilir ya da şık olmayan görünüm ortaya çıkabilir.

  • Kullanım Amacı: Elbisenizi günlük kullanım için, düğünde ya da davetlerde kullanacaksanız, o halde seçimleriniz farklı olacaktır.

  • Kumaş: Yaz aylarında şifon ya da saten kumaş ön planda iken kış aylarında triko ve pamuk daha popülerdir. Bu nedenle elbise seçiminde kumaş etkin rol oynamaktadır.

  • Renk: Kullanım amacınıza ve zevklerinize göre renk seçimi yapabilirsiniz. Kombin yapmak istiyorsanız, elbisenin yanında kullanacağınız aksesuarlara da dikkat etmelisiniz.

  • Tasarım ve Desen: Tesettür elbiselerde pileli, fırfırlı, volanlı ve kemerli gibi pek çok farklı model tercih edilebilir. Bu da elbisenin çok daha estetik durmasına etki etmektedir.

  • Fiyat: Elbise satın alırken diğer unsurlar size uygunsa, fiyata bakabilirsiniz. Doğru fiyatta elbiseyi seçerek, kombinleri oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki unsurlara dikkat ederek, kombinlerinizi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda kombin için hazır şal modelleri de oldukça değerli. Çünkü günlük kombinleri hızlı tamamlamada hazır şal modelleri harika bir fırsattır.

Tesettür Günlük Elbise İçin Hangi Aksesuarlar Kullanılmalıdır?

Tesettür modasında her dönem farklı trendler ortaya çıktığından, farklı kombinler oluşturmanız mümkündür. Bunun için tesettür elbise en çok tercih edilenler arasında. Çünkü farklı bir üst ya da alt giyim ürünü ile kombinlenmeden kullanılabiliyor. Tabii ki elbiseyi tek başına kullanmak mümkün değil. Mutlaka şal, eşarp ya da bone tercih edilmesi gerektiğinden, elbise ve şal uyumunun en fazla dikkat edilen konu olması gerekir.

Şal, bone ya da eşarbın dışında elbiseye hareket katan kemer detayı, harika bir aksesuar önerisidir. Boğazlı elbiselerde kolye detayları da elbisenin hareketlenmesini sağlar. Çünkü sade renk elbiselerde kolye ve bilezik gibi detaylar öne çıkarılmalıdır. Aksi durumunda çok sade bir kombin olduğu için şık olamayabilirsiniz. Öte yandan havaların soğuk olması durumunda trençkot ya da ceket ile elbiseyi kombinlemek sizi hem soğuk havadan koruyacak hem de şık bir kombin oluşturmanızı sağlayacaktır.

Aksesuar denince akla gelen en önemli iki ürün ise çanta ve ayakkabıdır. Çünkü kombinin ana unsurları arasında yer alır. Tabii ki ayakkabı ile çantayı aynı renk tercih etmek güzel bir kombinin oluşmasını sağlayabilir. Aynı zamanda çantada seçeneğiniz oldukça fazla. Ayakkabı seçiminde ise stiletto, sandalet ya da spor ayakkabı tercihinde bulunulabilir. Kombinlerde en fazla öne çıkan aksesuarlar bu şekildedir. Ancak kombininizde hepsine yer vermek karmaşaya da sebep olacağından doğru seçim yapmanız, şık olmanızı da sağlayacaktır.

Tesettür Günlük Elbiselerde Şal Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Şal seçimi yaparken en fazla öne çıkan unsur, şalın kumaşıdır. Çünkü elbise ile aynı kumaşta olmayan bir şal seçimi yaparsanız, kombin geçişi estetik olmayabilir. İşte bunun için elbisenizin kumaşı ile aynı şal seçimi yapmalısınız. Tabii ki pek çok farklı şal modelinin olduğu da açık. Bunun için mevsime, elbisenin rengine, desenlerine, kullanım amacına ve diğer unsurlara uygun olarak şal seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca şal modelleri farklılaştığı gibi bunların yanı sıra tesettür şapka gibi modelleri de tercih etmek, günlük tesettür elbise kombini yapmak için son derece önemlidir. Çünkü bu tarz şal ya da tesettür şapkalar ile kombinlerinize şıklık ve konfor kazandırabilirsiniz.

Günlük tesettür elbise modelleri içerisinde yaz ayları için şifon ya da saten kumaş ön planda. Kış aylarında ise daha çok pamuk ya da triko kumaş, doğru bir seçimdir. Ancak hangi kumaşı seçerseniz seçin, elbisenin kumaşına uygun şal seçimi yapmalısınız. Tabii ki yalnızca elbisenin rengi gözetilmemeli. Şal seçiminde ten renginin de önemi büyüktür. Bu şekilde teninize yakışan, elbisenizi tamamlayan bir şal seçimi yaptığınızda, günlük şık bir kombin oluşturmuş olursunuz.

Tesettür günlük elbise seçimi yapmak istiyorsanız, bunun için kendi kullanım amacınıza, kumaşa, renge ve desene uygun seçim yapmalısınız. Bu şekilde istediğiniz özellikteki tesettür elbiselere kavuşabilir, girdiğiniz ortamda şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.