Tesettür Giyim İle Ofiste Şık Giyinmenin Püf Noktaları

19 Aralık 2020

Hayatın her alanında yerini alan muhafazakâr hanımlar tesettür ofis stiliyle muhafazakâr kurallara uygun şık iş kıyafetlerine sahip olabiliyor. Çalışma hayatında rahatlık ve şıklığı bir arada yaşatan ofis tesettür kıyafet seçenekleri bulunuyor. İkili-üçlü kombinler, takımlar, elbiseler tesettür ofis tarzında önce çıkan kombinlerdir. 

Kamu ve özel kesimin standartları farklı olduğundan kamuda ve özel kesimde çalışan tesettürlü hanımlar da buna göre ofis tazı oluşturmalıdır. Sektörlere göre değişen stillere de dikkat etmek gerekir. Bir reklam ajansında çalışan tesettür hanım ile bir okulda çalışan tesettürlü hanımdan farklı bir tarz tercih edecektir.
Tesettür Giyim İle Ofiste Şık Giyinmenin Püf Noktaları

Tesettür kombin yaparken farklı sektörlerde çalışan hanımlar için giyinirken dikkat edilmesi gereken püf noktalar farklıdır. Sürekli oturarak çalışan memurlar pamuklu çabuk buruşmayan rahat pantolonlar tercih edebilir. Daha fazla hareket halinde olan çalışan tesettürlü hanımlar özellikle ayakkabı seçimine dikkat etmelidir. Verimli çalışabilmek için rahatlık ve şıklığı dengeli olarak ayarlamak gerekir.

Ofis Tesettür Stili İçin Rahat ve Şık Kombin Önerileri

Sabahları işe giderken pratik kıyafetler hayatı kolaylaştırır. Tesettür takımlar bu açıdan oldukça iyi seçimlerdir. Üç parça gömlek, pantolon ve ceket takımları rahat ve şık ofis kombinleridir. Etek, bluz ve ceket şeklinde de takımlar tercih edilebilir.

Çalıştığınız yer kamusal bir firma ise daha klasik modelleri değerlendirebilirsiniz. Biraz daha rahat ofis ortamınız varsa salaş gömlek ve salaş pantolon kombinler oluşturabilirsiniz. Ofis tesettür stilinizi oluştururken sade ve cool parçalar seçmelisiniz. Özellikle düz renk toprak tonları gömlek ve haki pantolon gibi kombinler sade ve şık olur.

Desenli kıyafetlerden ve desenli başörtülerden uzak durmakta fayda var. Karmaşa ve gösteriş tesettür ofis stilini bozar. Sonbahar ve kış aylarında triko takımlar giyebilirsiniz. Yaz aylarında bol keten pantolon ve abaya gibi kombinler yapabilirsiniz. Uzun ta da kısa temel renklerde gömlek ve ceketlerle farklı kombinler yapma şansınız var.

Her gün işe farklı bir kıyafet ile gitmek zor olacaktır. Böyle bir durumda elinizdeki bazı parçaları değiştirerek sanki farklı kombin yapmış algısı da oluşturabilirsiniz. Mesela rengârenk hazır şallar veya hazır türbanlar ile yapacağınız ufak bir dokunuşla kombinizi farklı bir hale getirebilirsiniz.

Ofis Tesettür Şıklığını Tamamlayan Ayakkabı Ve Çantalar Nasıl Olmalı

Çalışma ortamınız ve çalışma şekliniz ayakkabı seçiminde belirleyici olmalıdır. Ofis içinde çok fazla yorulmadan az hareket ediyorsanız topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bol pantolonlarla sade babetler giyebilirsiniz. Daha fazla hareket halinde oluyorsanız şık spor ayakkabılar rahat etmenizi sağlar. 

Uzun etek ve uzun gömlekleri daha hafif ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Çok gözlü büyük çantalar gün içinde size yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan her şeyi iş yerine götürebilirsiniz. Ayrıca cep telefonu için şık ve küçük bir çanta kullanabilirsiniz. Ofis içinde telefonu elinize tutmaktansa küçük bir çantayla kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Topuklu ayakkabıların çok yüksek topuklu olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu hem tesettür giyim standartlarına uygun olmaz hem de rahat hareket etmenizi engeller. Rahat ettiğiniz şık topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Küçük detayları olan sneaker modellerini de kullanabilirsiniz. Kombin yapmak bazen zorlayabilir. Ancak küçük dokunuşlarla farklı kombinlerde yapmak çok kolaydır. Bu sebeple gardıropta ne olduğunu bilerek alışverişi de ona göre yapmak lazım. “Her Gardıropta Bulunması Gereken Tesettür Giyimler” size dolabınızı düzenlerken ve alışveriş yaparken fikir verebilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.