Şal ve Eşarp Bağlarken Topuz Tokası Nasıl Takılır?

27 Mart 2023

Şal ve Eşarp Bağlarken Topuz Tokası Nasıl Takılır?

Topuz tokası, eşarp ve şal çeşitlerinin daha simetrik görünmesine olanak tanımakta ve bu aksesuarların daha hoş durmasını sağlamaktadır. Günümüzde, hemen hemen bütün tesettürlü kadınlar tarafından kullanılan tesettür topuz toka, uygun fiyatlı olması ve pratik kullanım olanağı sunması nedeniyle öne çıkmaktadır. 

Genç yaşlı tüm tesettürlü kadınlar tarafından beğenilerek kullanılan topuz tokaları, birçok farklı modelde üretilmektedir. Rengârenk ve işlevsel topuz tokaları, tesettürlü kadınların daha rahat örtünebilmesine olanak tanımaktadır. Bone altı veya bone üstü kullanıma son derece uygun olan topuz tokası çeşitleri, uygun fiyatlı olmaları nedeniyle de öne çıkmaktadır. 

Tesettür Topuz Tokası Nedir? 

Tesettürlü kadınların eşarpların daha rahat yapmalarını sağlayan aparatlara topuz tokası denmektedir. Eşarp veya şalın, daha hacimli ve salaş görünmesi; topuz tokasının işlevsel özellikleri sayesinde mümkün hale gelmektedir. Topuz tokaları, eşarp ve şal ürünlerinin daha şık görünmesine ve daha konforlu kullanılmasına olanak tanımaktadır. 

Tesettür bone modelleri arasında, hâlihazırda topuz tokası bulunduran çeşitler bulunmaktadır. Bu boneler, topuz tokası işlevi görmektedir. Bu tarz ürünlerin ortak amacı, eşarp ve şalın daha geniş görünmesidir. Topuz tokaları ve topuz boneler, eşarp ve şal bağlama süreçlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Her yaştan kişinin beğenerek kullandığı topuz tokaları, eşarpların daha hacimli görünmesini sağlamaktadır. Aşırıya kaçılmadığında, son derece şık bir görünüm sunmaktadır. Özellikle genç yaştaki tesettürlü kadınlar, topuz tokasının işlevsel özelliklerinden sıklıkla yararlanmaktadır. Saç tellerinin daha iyi toplanmasını sağlaması nedeniyle de öne çıkmaktadır. 

Tesettür Topuz Tokası Nasıl Kullanılır? 

Tesettür topuz tokası, bone altına veya bone üstüne takılabilmektedir. Bununla birlikte, tesettür topuz tokasının en yaygın kullanımı; bone altı ve bağlı saçın üstüne konumlandırılmış halidir. Tesettür bone altına son derece konforlu bir şekilde yerleştirilebilen tesettür topuz tokası, işlevsel ve nitelikli bir ürün olması nedeniyle öne çıkmaktadır. 

Topuz tokaları, birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Kadife, piliseli, fırfırlı, kıvırcık, desenli ve dantel olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Kişiler, kendi beğenileri ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun seçimi kolaylıkla yapabilmektedir. Kadife ve kıvırcık tokaların, daha büyük topuzlar için tercih edilmesi gerekmektedir. Dantel ve desenli küçük tokalar ise minimal topuzlarda kullanılmaktadır. 

Tesettür topuz tokası, uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunması nedeniyle de öne çıkmaktadır. Kaliteli bir topuz tokası edinildiğinde, uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir. Tek seferlik bir bütçe ayrılmasıyla, uzun ömürlü kullanım olanağı sunan topuz tokası çeşitleri; tesettürlü kadınların severek kullandığı türban aparatları arasında yer almaktadır. 

Şal ve Eşarp Topuzu Nasıl Yapılır? 

Şal ve eşarp topuzu, birkaç önemi adımın dikkate alınmasıyla; hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Öncelikle, topuzu yapacak olan kişinin kendi yüz şeklini analiz etmesi gerekmektedir. Yüzü oval ve yuvarlak olan kişilerin, daha büyük topuzlar yapması önerilmektedir. Ucun ve sivri çeneleri yüzlerin ise daha minimal topuzları tercih etmesi gerekmektedir. 

Şal ve eşarp topuzunun doğru bir şekilde yapılması için uygun toka ve tesettür bone modellerinden yararlanmak gerekmektedir. Bone çeşitleri, eşarp altında kalan saç tellerin daha iyi saklanmasına olanak tanımaktadır. Topuz tokaları ise eşarp ve şal ürünlerinin hacim kazanmasını sağlamaktadır. Doğru bir şekilde eşarp topuzu yapabilmek için bu ürünlerden yararlanmak gerekmektedir. 

Şal ve Eşarp Topuzu Hangi Kumaşlarla Yapılır? Şal ve Eşarp Topuzu Hangi Kumaşlarla Yapılır? 

Hemen hemen bütün kumaş çeşitleri, eşarp ve şal topuzunun yapılabilmesine uygun üretilmektedir. Ancak şifon veya saten yapılı kumaşlar, kayma yapmaları nedeniyle topuzun kötü görünmesine neden olabilmektedir. Bununla birlikte doğru bir bone ve topuz tokaları ile mükemmel bir şal görünümüne ulaşmak mümkündür. 

İpek ve tafta kumaşlar, daha az kaymakta ve topuz tokası kullanımına daha fazla uyum sağlamaktadırlar. Parlak görünüşü ile öne çıkan bu şallar, hacim veren gir topuz tokası ile kullanıldığında; en mükemmel görünüşleri imza atmaktadırlar. Hacimli ve asil bir ipek şal görünümü için topuz tokası kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. 

Penye ve pamuklu şallar, daha az kayma yapmaları nedeniyle; topuz kullanımına çok daha uygundurlar. Topuz tokası veya hâlihazırda topuz tokası bulunan bir bone modeli ile bu şal ve eşarplardan maksimum verim alınmaktadır. Hacimli ve salaş görünümlü şal ve eşarp bağlama işleminin, en iyi yardımcısı olan topuz tokası; işlevsel ve ergonomik özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.  

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.