Muhafazakâr Bayanlar İçin İş Görüşmesine Giderken Giyim Önerileri

19 Aralık 2020

İş görüşmelerinde ilk izlenimin iyi olması için seçilen kıyafetler oldukça etkilidir. Muhafazakâr giyinen hanımların iş görüşmesine giderken tercih edebileceği sade ve şık seçenekler bulunuyor. İş görüşmesinde çok iddialı olmamak gerekirken çok da sönük kalmamaya dikkat etmek önemlidir.

Renk seçiminde özellikle renklerin yarattığı duygusal etkilerden yararlanılabilir. Örneğin, kahverengi ve mavi güven veren renklerdir. Modern bir görünüm sunmak için bol pantolon ve gömlek kombinleri tercih edilebilir. Bu kombinler camel trençkot ile tamamlanabilir.

Çok önemli bir detayda iş görüşmelerinde kendinizden uzak bir tarz oluşturmaya çalışmamanız gerektiğidir. Kendinizi yansıtan kıyafetler hem şık hem de tarz olabilirsiniz. Bir ipucu daha verelim siyah her zaman tercih edilen şık bir renktir. Ancak iş görüşmelerinde aslında siyah çok da olumlu bir hava yaratmaz.  Bu nedenle tamamen siyah bir elbise ya da siyah bir takım tercih etmemelisiniz.
Muhafazakâr Bayanlar İçin İş Görüşmesine Giderken Giyim Önerileri

İş Görüşmesi İçin Modern Tesettür Kombin Seçeneklerini Keşfedin

Tesettür ofis kombinleri arasından iş görüşmesi için kombin seçebilirsiniz. Kurumsal firmalar ve kamu kuruluşlarında iş görüşmesine giderken tesettür ofis takımları ideal seçeneklerdir.  Pantolon - ceket ve etek - ceket takımları kurumsal ciddiyeti yansıtır. Takım giymek istemiyorsanız kalem etek - bluz ya da pantolon - uzun gömlek giyebilirsiniz. İş görüşmesi için tesettür ofis stilinde modern tasarımları değerlendirebilirsiniz.

Mavi tonlarını, siyah beyaz kombinleri iş görüşmesinde olumlu etki yaratmak için kullanabilirsiniz. İş görüşmesinin hangi görev için yapılacağı da önemlidir. Yüksek bir mevki için daha ciddi ve koyu renklerde takımlar tercih edebilirsiniz. Turizm şirketi gibi farklı sektörler için biraz daha hareketli kombinler oluşturabilirsiniz.

Modern tesettür ofis kombinlerinde güçlü stil detayları dikkat çeker. İş görüşmesi için güçlü bir stil oluşturmalısınız. Ofis şıklığı konusunda “Tesettür Giyim İle Ofiste Şık Giyinmenin Püf Noktaları” konulu yazımızda size fikir verebilir.

Tesettür Kıyafetlerle Görüşmesine Giderken Yapılmaması Gerekenler

Sade ve temiz bir duruş iş görüşmelerinde kesinlikle yakalanması gereken duruştur. Abartısız, sade ve minimal parçalarla cool bir stil yaratabilirsiniz. İş görüşmesine giderken kıyafet konusunda kesinlikle düşmemeniz gereken hatalar;

 • Aşırı makyaj yapmak,
 • Çok uzun tırnaklar,
 • Fazla parfüm kullanmak,
 • Spor ayakkabı giymek,
 • Yüksek topuklu ses çıkaran ayakkabı giymek,
 • Abartılı takılar takmak,
 • Desenli ve karışık renkli kıyafetler giymek,
 • Kusurlu ve ütüsüz kıyafetler giymek,
 • Sandalet ya da terlik giymek,
 • Gösterişli çanta kullanmak,
 • Başörtüsünü abartılı bağlama stiliyle bağlamak, şeklinde sıralanabilir.

Bu saydıklarımız iş görüşmesinde eksi puanlar almaya neden olur. Bu hataları yapmaktan kaçınmalısınız. Mümkün olduğunca sade ve zarif görünmelisiniz. O gün için tarzınızdan çok başka bir tarz denememelisiniz. Bildiğiniz daha önce giydiğiniz kesim ve kumaşları tercih etmelisiniz. Makyajınızı sade ve abartısız yapmalısınız. Gösterişten uzak dururken de çok sönük olmamalısınız. Sade ama güçlü stil detayları ile kendi ışığınızı yansıtmalısınız. Özellikle şallarınızı bağlarken daha dikkatli olmalısınız. Kolay bağlanan hazır şal modelleri size büyük kolaylık sağlayabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.