Kız İsteme Merasiminde Giyebileceğiniz 5 Tesettür Giyim Önerisi

19 Aralık 2020

Evlilik sürecinde atılan adımlar geleneksel özelliklere göre planlamalar gerektirir. Tesettür giyinenler için bu planlamalar biraz daha farklıdır. Kız isteme merasiminde giyilecek tesettür kıyafetlerle nişan ve düğünde giyilecek tesettür kıyafetlerin tasarım detayları değişir.

Son yıllarda tesettür giyimdeki modern tasarımlar bu özel günler için mükemmel seçenekler sunar. Kız isteme merasimi ailelerin tanıştığı ilk aşama olduğu için evlenecek kızların aile karşısında nasıl bir görünüm çizeceklerini belirler. Bu nedenle de kız isteme merasiminde daha sade ve hanım hanımcık tesettür kıyafetler tercih edilmelidir. Birbirinden şık kız isteme merasimi tesettür giyim seçeneklerini değerlendirirken hazırladığımız 5 öneri en doğru seçimi yapmanızda size yardımcı olacaktır:
Kız İsteme Merasiminde Giyebileceğiniz 5 Tesettür Giyim Önerisi

Kız İsteme Merasimi İçin Uygun Seçenek Tesettür Söz Elbiseleri

Kız isteme merasimi için tesettür kombin seçeneklerinde yapılacak ortam, katılacak kişi sayısı seçimlerde etkilidir. Çok popüler olan tesettür söz elbiseleri sade ve şıktır. Uçuk pembe, uçuk mavi, pudra gibi soft renkler düz kesim söz elbiseleri kız isteme merasimlerinde trend elbiselerdir. Gelin adayının zarafetini ortaya koyan elbiseyi tercih etmesi önemlidir. Hatta birçok sade elbise abiye hazır simli şal seçeneği ile desteklenerek daha şık da olacak şekilde kombin yapılabilir.

Tesettür giyimde yer alan elbise modelleri arasından kız isteme için seçim yapılırken sadeliği ve şıklığı ön planda tutmakta fayda vardır. İşte size kız isteme merasiminde giyebileceğiniz 5 elbise önerisi:
Kız İsteme Merasiminde Giyebileceğiniz 5 Tesettür Giyim Önerisi

1-      Sade Şifon Tesettür Söz Elbisesi

Söz merasiminde kuğu gibi zarif görünmek isteyen gelin adayları şifon söz elbiseleri tercih ediyor. Lila, mint yeşili, fuşya, pudra renkleri en çok tercih edilen tesettür şifon elbise renkleridir.

2-      Çiçekli Tesettür Söz Elbisesi

Bahar çiçekleri gibi sade ve romantik görünmek isteyen gelin adaylarının söz merasiminde tercihi çiçekli söz elbiseleri oluyor. Etek kısmı balon geniş kesimler çiçekli elbiselerde daha çok tercih ediliyor.

3-      Pelerinli Tesettür Söz Elbisesi

Pelerinli söz elbiseleri tarzını ortaya koymak isteyen gelin adaylarının en beğendiği kız isteme elbise modelleri arasında yer alıyor. Ufak işleme detaylarıyla oldukça şık tasarımlar ortaya konuyor.

4-      Volan Kollu Tesettür Söz Elbisesi

Çok zarif, sade ve şık söz merasimi elbiseleri arasında yer alan volan kollu tesettür söz elbiseleri farklı alternatifler arayanlara hitap ediyor. Somon ve açık pembe gibi renkler volan kollu elbiselerde popüler renklerdir.

5-      Tüllü Tesettür Söz Elbisesi

Belden aşağı zarif tül detayı bu tasarımı farklı ılıyor. Kız isteme merasiminde çok daha özenli ve etkileyici olmak isteyen gelin adayları tüllü elbiseleri tercih edebilir.

Kız isteme merasiminde genellikle sade ve şık tesettür elbiseler tercih edilse de kendi tarzını oluşturmak isteyen gelin adayları farklı kombinlerle fark yaratabilir.  Abartıya kaçmamaya ve sadeliğe özen göstererek söz merasiminde elbise ya da farklı kombin seçenekleri değerlendirilebilir. Ufak işleme ve dantel detayları zarif detaylar olarak kullanılabilir. En özel günlerde yapılacak kombinler hakkında daha fazla öneri isterseniz de “Söz ve Nişan Organizasyonları Tesettür Giyim İçin Önerileri” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.