Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

02 Ocak 2021

Yaşı kaç olursa olsun her kadın daima güzel ve çekici görünmeye önem verir. Doğası gereği, beğenilmek ister ve bunu sağlamak için elinden gelenin fazlasını yapar. Aslında fazlasını yapmak yerine doğrusunu yapmak yeterlidir. Doğru parçaların seçildiği bir alışveriş ve bunları uygun bir şekilde kombin yapmak, her zaman güzel ve çekici görünmenizi sağlayabilir.

Ancak doğru bir alışveriş yapmak için bedeninizi iyi tanımanız gerekir. Böylece sizin için hangi giysilerin avantaj, hangilerinin dezavantaj olacağını objektif bir şekilde görebilirsiniz. Her boy veya vücut tipinin belli başlı giysilerde avantaj ve dezavantajları vardır. Kısa boylu kadınlar önceki yıllarda standart üretilen giysiler nedeniyle belli zorluklarla karşı karşıya kalabiliyorlardı. Oysaki günümüzde birçok marka, kısa boylu kadınlar için özel koleksiyonlar hazırlamaya başladı.
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Halk arasında minyon olarak tabir edilen 1.60 cm ve altı kadınlar doğru hamleler ile kusursuz bir algı oluşturabilirler. Doğru hamleyi şu şekilde açıklayabiliriz; topuklu ayakkabı olarak, kalın platform bir ayakkabı seçerseniz “kısa boyumu uzatmaya çalışıyorum” mesajını verirsiniz, fakat tercihinizi yüksek topuklu ayakkabılardan yana yaparsanız hem uzun hem de kusursuz görünürsünüz. Ayrıca bacak boyunu kısa gösteren bilekten bağlamalı ayakkabı modellerinden de mümkün olduğu kadar uzak durmanızda fayda var.

Kısa Boyun Nimetlerinden Faydalanın

Kısa boy bir problem olarak lanse edilmeye çalışılsa da, uzun boyda olduğu gibi avantaj ve dezavantajları vardır. Bu durumda yapılması gereken tek şey avantajlı durumları güçlendirmek, dezavantajlı durumları değiştirmek. Bazı püf noktalarını dikkate alarak dezavantajlı durumları değiştirebilirsiniz. Bu püf noktaları hem tesettürlü hem de tesettürsüz kadınlar için aynıdır, değişmez.

Renk renk, desen desen uzun elbiseleri sevmeyen kadın yoktur. Uzun elbise seven kısa boylu kadınlar arasındaysanız; renk renk kısmını alın, desen desen kısmından uzak durun. Desenlerin içeriğinin hiçbir önemi yok, bir elbise büyük desenler içeriyorsa o elbise size uygun değildir. Desenli elbise yerine, dikey çizgili elbiseleri tercih edebilirsiniz. Elbiselerinizde boyunuzu kesmemesi için kemer kullanmamaya özen gösterin.

Özellikle tesettürlü hanımların kullandığı şallar onların boyunu uzun gösterecek şekilde bağlanabilir ve karşı tarafa uzun boylu algısı oluşturulabilir. Tesettür kombine uygun şal seçimi önemlidir. Aşırı desenli şallar elbiselerde olduğu gibi kötü bir kombin yapmanıza neden olabilir. Bu sebeple düz renk şal modelleri tam size uygun parçalar olacaktır.

Ton Sür Ton Kombinle Harikalar Yaratabilirsiniz

Pantolon tercihlerinizde kısa paçaya yer vermeyin. Ayak bileklerinizi örtecek uzunlukta olursa, boyunuz daha uzun görünür. Ayrıca dolabınızda en az bir tane İspanyol paça pantolon mutlaka olmalı. Kombinlerinizde renk blokları yerine daha yumuşak geçişler sağlayan ton sür ton giyim anlayışını veya tek renk giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Ton sür ton giyim; tek bir rengin tonlarından oluşan giyim tarzına denir. Pastel renkleri kullanarak bu giyim akımına katılabilirsiniz.

Etek tercihi yaparken kocaman baskılar ve desenlerde uzak durun. Yüksek bel etek veya pantolonlar daha uzun görünmenizi sağlar. Yüksek belli giysiler ile uzun hırkalardan oluşacak kombinler de uzun görünmenize yardımcı olur.

Tesettürlü giyim tarzını benimsemiş bayanların en çok tercih ettiği giyim eşyalarından birisi olan tunikleri de unutmamak lazım. Tuniklerde kocaman desenler yerine dikey çizgili veya minik desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca tuniğin bedeninizi kesmemesi için mümkün olduğu kadar uzun olmasına özen gösterin. Eğer uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli diye merak ediyorsanız da “Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli” yazımız size fikir verebilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.