Yeni Sezon Ürünler Dahil 3 Al 2 Öde Kampanyamızı İnceleyin!
Hemen Tıklayın!
x
Tesettür Şal Nasıl Takılır?

Tesettür Şal Nasıl Takılır?

03 Ekim 2019

Her bir yüz şekline göre tesettür şal bağlama tekniği vardır. Bu nedenle tesettürlü hanımların kendileri için en ideal şal takma yöntemini bulması ve buna göre kıyafetlerini kombinlemesi gerekir.

Örneğin; oval bir yüz şekline sahip olan kişilerin genellikle alnı geniştir ve çene geçişliği azdır. Bu nedenle elmacık kemikleri çıkık olan bu hanımların yüz tipine hemen hemen bütün şal bağlama teknikleri iyi gider. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek şey, boyun bölgesinin sıkı sarılmamasıdır. Aksi takdirde yüz simetrisi bozulur. Bunun yerine şalın uç kısımları içte toplanarak bağlanmalıdır. Böylece yüz güzelliği ortaya çıkar.

Köşeli yüzlerde ise yüz hatlarının daha yumuşak hale getirilmesi gerekir. Bu nedenle şal bağlandığında şalın ucu göğüs üzerinde durmalıdır.

Yuvarlak hatlara sahip olan yüzlerin ihtiyacı olan şal bağlama şeklinde, yüzü çevreleyen şalın kulak hizasında kalması gerekir. Kulak hizasının arkasına giden şal, yüzün çok daha tombul görünmesine neden olur. Ayrıca altta kalan bone, alnın en üst bölümünü çevreleyecek şekilde takılmalıdır. Bu sayede yüz çok daha ince görünür.

Elmacık kemiklerinin yüksek, çenenin ise dar olduğu yüz şekli olarak bilinen kalp yüzün daha estetik görünmesi için, alnın üstüne gelen şalın alna yapılmaması gerekir. Bunun yerine alnın biraz daha gerisine bone bağlanmalıdır.

Tesettür Şal Bağlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür şal bağlarken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Eğer şal bağlama esnasında hatalar yapılırsa, tesettürün genel kombini şık olmaz. Öncelikle şal kullanılacağı zaman şalın topuz olması isteniyorsa, topuzun fazla iri olmaması gerekir. Ayrıca gereğinden fazla yüksek olan topuz oldukça rahatsız edicidir. Bu nedenle çok daha kullanıcı ve estetik duran ufak topuzlar oluşturulmalıdır.

Şalın en doğru şekilde kullanımı, aynı zamanda doğru bone kullanımı ile mümkündür. Bonenin yanlış takılması, kalitesiz bone kullanımı ya da hiç bone kullanılmaması şalın estetik durmasının önündeki en büyük engeldir. Bu nedenle tesettür bone nasıl takılır, takarken nelere dikkat edilmelidir gibi konularda bilgi sahibi olunmalıdır. İsterseniz bu konudaki blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

Trend Tesettür Şal Modelleri

Sezonun en çok beğenilen tesettür şal modelleri arasında gece mavisi renginde olan şallar yer alır. Şalın ayrıca kaymayan ve tok duran kumaştan yapılmış olması gerekir. Bu tür şallar hem günlük hayatta hem de iş hayatında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca ütü gerektirmeyen şalların kullanımı çok daha rahat ve pratiktir.

Beğenilen diğer bir modeli ise bej rengi kaymaz kumaştan yapılan tesettür şaldır. Kırışmayan kumaş seçimine dikkat edilmelidir. Ayrıca yaz aylarında dahi terletmeyen kumaşlardan yapılan şallar tercih edilmelidir. 

Özellikle iç göstermeyen kumaşlardan yapılan tesettür şal modelleri oldukça popülerdir. Bu şallar hem renkleri daha canlı gösterir hem de boyun ve kulak kısımlarının görünmesine fırsat vermez.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.