Tesettür Mayo Tercihi Neye Göre Belirlenmeli?

Tesettür Mayo Tercihi Neye Göre Belirlenmeli?

15 Ağustos 2019

Günümüzde tesettür kullanan hanımlar da herkes gibi denizin ve havuzun keyfini çıkarmaktadır. Muhafazakâr hanımlara özel olarak hazırlanan tesettür mayo, gönül rahatlığıyla hanımların yüzebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu noktada en çok karşımıza çıkan konu ise tesettür mayo tercihi neye göre belirlenmeli,sorusudur.

Tesettür mayonun rahat kullanılabilmesi için belirli hususlarda dikkatli davranılması ve en ideal seçimlerin yapılması gerekir. Alım işlemi yapılmadan önce ilk olarak nerede kullanılacağı belirlenmelidir. Çünkü deniz, havuz ya da kaplıca gibi seçenekler için özel olarak tasarlanan tesettür mayo, şartlar için en uygun niteliklere sahip olarak üretilir.

Örneğin kaplıca gibi aile arasında yapılan aktivitelerde ya da sadece hanımlara özel ayrılmış alanlarda kullanılan tesettür mayo seçiminde genellikle yarı kapalı modeller tercih edilirken, herkese açık olan alanlarda tam kapalı tesettür mayo modelleri idealdir. Bu nedenle mayonun hangi amaçla kullanılacağı ve ne gibi özelliklere sahip olması gerektiği gibi konularda bilgi sahibi olunması önemlidir.

Tesettür Mayo Modelleri Nelerdir?

Tesettür mayo satın almadan önce bayanların tesettür mayo modelleriyle ilgili genel bilgilere vakıf olması gerekir. Böylece tesettür mayo tercihi neye göre belirlenmelidir,sorusuna çok daha rahat yanıt bulunur ve en ideal tesettür mayo seçilir.

Genel olarak tesettür mayo modelleri üç gruba ayrılır. Bunlar;

  • Likralı tesettür mayo,
  • Polyester tesettür mayo,
  • Jileli tesettür mayo şeklindedir.

Likralı mayoyu tercih edecek olan bayanlar için spor modeller sıklıkla tercih edilir. Bunlar genellikle dar olur. Ancak dar mayo istemeyen hanımlar için hafif bol olan likralı modeller de mevcuttur.

Diğer bir tesettür mayo modeli olan polyester mayonun üretiminde dokuma kumaşı kullanılır ve yine halk arasında yaygın olarak kullanılır.

Jileli tesettür mayoda ise fermuar mevcuttur. Ayrıca uzun dokumadan oluşur ve özellikle kollarda likra kullanılır. Bunların yelekli üretilen modelleri de vardır. Bu modelin kombininde yelek, uzun kollu mayo ve uzun bir tayt bulunur.

Bütün tesettür mayo modellerinde eşarp ve bone olduğu da unutulmamalıdır.

Tesettür Mayo Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Kullanılacağı yere göre tesettür mayo modeli seçimi yapılırken, bu modellerde kullanılan kumaşın yapısı ve kalitesi de büyük önem taşır. Tesettür mayo tercihi neye göre belirlenmeli, sorusuna cevap aranırken, kumaş faktörü detaylı bir araştırma gerektirir.

Genellikle tam kapalı olan tesettür mayolarda likralı kumaş kullanılır. Kabul görmüş olan en ideal mayo kumaşı ise %80 oranında polyemid ile %20 oranında elastan içerir. Böylece mayonun su itme özelliği %100 seviyesine ulaşır. Belirtilen bu oranlar ile 1. sınıf mayo kumaşını oluşturulur. Bu nedenle fiyatları diğer mayolara göre daha pahalıdır.

Biraz daha uygun fiyatlı tesettür mayo almak isteyen hanımların ise süprem olarak adlandırılan kumaşlardan üretilenleri tercih etmesi gerekir. Bu tür mayoların likrası ve kalınlığı daha düşük orandadır.

Tesettür Mayo Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Tesettür mayo söz konusu olduğunda karşımıza net fiyatlar çıkmaz. Çünkü mayonun modeli, tasarımı, rengi, deseni ve kumaşı gibi faktörler tesettür mayo fiyatları konusunda oldukça önemli faktörler arasındadır.

Daha önce de belirtildiği gibi 1. sınıf kumaşlardan üretilen mayoların fiyatı yüksek iken, süprem gibi kumaşların kullanıldığı mayolar daha ekonomiktir ve çok tercih edilir.

Kumaşın cinsi ne kadar etkili ise, tasarım da fiyatlarda bir o kadar önemli bir etkendir. Tesettür kombini nasıl yapılır,sorusu sadece günlük kıyafetler için değil, tesettür mayo kombinleri için de geçerlidir ve fiyatlarda etkilidir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.