Yeni Sezon Ürünler Dahil 3 Al 2 Öde Kampanyamızı İnceleyin!
Hemen Tıklayın!
x
Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2019

Tesettür kullanan hanımların çok daha şık ve modern görünmesi için tesettür kombini nasıl yapılır, sorusunun cevabını bilmesi ve buna göre adım atması gerekir. Kombin kavramı halen bazılarının yabancı olduğu bir kelimedir. Öncelikle bu kavram anlaşılmalıdır. Kombin genel olarak birbirinden farklı kıyafetlerin ve aksesuarların bir arada uyum içerisinde kullanılmasıdır. Şayet bu konuda ideal bir bütünlük oluşturulamazsa, estetik bir görünümden bahsetmek imkânsız hale gelir.

Özellikle söz konusu tesettür olduğunda ufacık bir hata çok özensiz ve salaş bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle tesettür kombini konusunda verilen tavsiyelere ve tekniklere yönelmek gerekir.

Tesettür Kombini İçin Tavsiyeler

Tesettür kombini nasıl yapılır,konusunda başarılı çözümlerin üretilebilmesi için bazı tavsiyelere uyulması oldukça önemlidir. İlk olarak tesettür mantığına uymayan dar ve vücut hatlarını belli eden kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Unutulmamalı ki hafif bol kıyafetler çok daha ideal ve modern bir görüntünün oluşturulmasına yardımcı olur.

Ayrıca şal, tesettür eşofman takımı veya eşarp seçimi tesettür kombini içerisinde en önemli unsurların başında gelir. Bu tür seçimlerde özellikle ten rengi ile uyumlu olana yönelmek gerekir. Buna ek olarak kıyafetin rengine yakışan ve hoş bir ahenk yaratan renkler tercih edilmelidir.

Genellikle esmer hanımlara açık pembe gibi renkler yakışırken, açık tenli olanlara mavi ve lila gibi renkler ideal seçim olur. Eğer kıyafet bütünlüğü olarak iki farklı renk kullanımı söz konusu ise, eşarp ve şal seçiminde üçüncü bir rengin tercih edilmesi hanımlara avantaj sağlar.

Eşarp veya şal ne kadar önemli ise, kullanılan tunik de bir o kadar önemlidir. Örneğin rahat ama şık bir görünüm arzu ediliyorsa, güneş gözlüğü ve kot bir pantolon spor tarzda olmalıdır. Bu tür kombinlerde topuklu botlar bütüne şıklık katacaktır.

Farklı Tarzlara Yönelmek Önemlidir

Tesettür kullanan hanımlar farklı tarzlara biraz çekimser bakar. Bu noktada daha cesaretli olmak ve yeni tarzlara şans vermek gerekir. Özellikle canlı renklerin kullanılması kombinlerin çok daha enerjik ve spor bir hava yaratmasına yardımcı olur.

Tesettür kombini nasıl yapılır,sorusunun doğru cevabı sade desenlerin ve koyu renklerin kullanılması değildir. Aksine hem canlı hem de şık görünmenin yolu rengin hoş bir harmoni yaratmasına izin vermektir.

Muhafazakâr hanımların da modern ve şık bir görünüme sahip olması gerekir. Bu nedenle şal, tunik, yelek, ayakkabı, çanta, pantolon gibi unsurların doğru şekilde bir araya getirilmesi ve renk konusunda uyumun yakalanması önemlidir.

Tesettür Kombini İçerisinde Kot Kullanımının Yeri

Günümüzde tesettür kombini konusunda trendler arasında kot kullanımı yer alır. Özellikle spor görünümden vazgeçemeyen hanımlar için ideal olan bu tür kombinler, hem şıklığın hem de rahatlığın bir araya getirilmesi ile oluşturulur.

Kot pantolon kullanımı yaşın daha genç görünmesine yardımcı olurken, uyumlu ayakkabı, çanta ve şal gibi aksesuarlarla şıklığa yer vermesi mümkündür. Önemli olan bu süreçte çok dar kıyafetler yerine dökümlü ve rahat görünen kotların ve tuniklerin kullanılmasıdır. Ayrıca yine renk uyumu oldukça önemlidir. Canlı renkler ile enerjik ve aktif bir görüntü ortaya çıkarılabilir. Renk seçiminde daha önce de belirtildiği gibi en önemli faktör ten rengidir. Ayrıca yaz ve kış aylarına özel tesettür önerileri konusunda araştırma yapılarak renklerin belirlenmesi de büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkar.

Çizgili kombinlerde ise aynı rengin iki farklı tonu ile çizgili desenler kullanıldığında üçüncü rengin canlı olması hoş bir görünüm ortaya çıkarır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.