Haşema Markaları

Haşema Markaları

17 Mayıs 2019

.

Haşema Nedir?

Haşema, İslam dinine göre kadın ve erkeğin görünmemesi gereken yerlerini örten deniz ya da spor giysisidir. Erkeklerde göbek ile diz kapağı arası kapalı olmalıdır. Bayanlarda ise sadece yüz, el ve ayaklar açık kalabilir. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için haşema markaları hem erkek hem de kadınlar için farkı renk ve desenlerde ürünler ortaya koymaktadırlar. Haşema ilk tesettür mayo ürünlerini üreten firmanın ismidir ve bundan sonra tüm tesettür mayolar haşema adıyla bilinmektedir. Haşema ürünler 1989 yılından bu yana hayatımızdaki yerini almış ve bayanların denize rahat girmesini sağlamıştır.

Haşema Özellikleri

Yaz aylarında deniz ya da havuz kenarına giden kişiler güneşin ve denizin keyfini çıkarmak isterler. İnsanlar denize girerken kendilerini rahat hissetmek isterler. Haşema markaları tarafından üretilen ürünler sizlerin denizde rahat yüzmenizi, sahilde rahat gezmenizi sağlayacaktır. Haşemalar kolay kuruyabilen, suda vücuda yapışmayan, hava geçiren, su geçiren ve suya girildiğinde şişme yapmayan kumaş özelliklerine sahiptir. Suda yüzerken her hangi bir engel oluşturmamaktadır. Daha şık görünebilmek için zarif ve modern çizgiler kullanılarak modeller tasarlanmaktadır.

Haşema Çeşitleri

Haşema genellikle bayanlar tarafından kullanılan bir üründür. Ancak erkekler içinde haşema modelleri bulunmaktadır. haşema markaları, haşema üretimlerinde iki farklı model kullanmaktadır. Tam kapalı haşemalar ve yarım kapalı haşemalardır. Tam kapalı modellerde, el, ayak ve yüz haricinde bütün bedeni kapatacak şekilde özel kumaşlardan üretilmektedir. Özellikle basenleri örterek dizlere kadar uzanan üst ve ayak bileklerine kadar kapalı tayt ile başı kapatacak boneden oluşmaktadır. Yarım kapalı model ise, basenleri örtecek şekilde bir üst ve dizlere kadar bir tayt parçalarından oluşmaktadır.

Haşema Seçimi

Yaz ayları yaklaşırken haşema seçimlerine başlamışsınızdır. Günümüzde çok fazla haşema markası ve modeli bulunmaktadır. haşema seçimi yaparken, vücut hatlarınızı belli etmeyen, ancak vücut hatları belli olmasın diye beden numaranızdan büyük ürünleri seçmemelisiniz. Bu ürünler yüzerken size zorluk çıkartacaktır. Kumaşın su tutmaz ve bedene yapışmaz özellikle olmasına dikkat etmelisiniz. Haşema tasarımlarını incelemeli ve yüzerken kol, bacak hareketlerini kısıtlayıcı olmamalıdır. Sitemizden yapacağınız tüm haşema modelleri satın alma işlemlerinde, sizlere en kaliteli kumaşlardan yapılmış haşema modelleri sunulmaktadır.

 

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.