Adım Adım Tesettür Giyimde Tarz Sahibi Olmanın Yolları

19 Aralık 2020
Adım Adım Tesettür Giyimde Tarz Sahibi Olmanın Yolları

Aslında tarz olmak demek kendine ait bir yaşam stili ve bakış estetiğine sahip olmak demektir. Tesettür giyimde tarz olmak için öncelikle kendi stilinizi belirlemelisiniz. Ben özgür ruhlu ve eğlenceli biriyim diyorsanız bohem tarzda kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Ben sadeliği ve romantizmi seviyorum diyorsanız cool-minimal bir sitil benimseyebilirsiniz.

Geleneksel kıyafetlerin modern yorumları hoşuma gidiyor diyorsanız da etnik tarzda kendinize bir stil oluşturabilirsiniz. Rahatıma düşkünün spor tarzı seviyorum diyorsanız spor ve şık tesettür kombinler yapabilirsiniz. Kendi stilinizi modayla harmanlamalısınız. Şimdi tesettür giyimde tarz sahibi olmanın yollarını adım adım anlatacağız:

  1. Adım: İçinizdeki estetik dalgaları keşfedin

Her şeyden önce kendinizi keşfetmelisiniz. Herkesin yaşam stiline göre bir estetik anlayışı vardır. Size güzel gelen şeyleri bulmalısınız. Kumaş seçimi, renk seçimi veya kesim tarzı belirlerken içsel estetik duygularınıza kulak vermelisiniz. Unutmayın giydikleriniz karakterinizi yansıtır. Tesettür giyimde de bu aynen böyledir. Neyi sevdiğimi anlayamıyorum diyorsanız dünyaca ünlü tesettür modası fenomenlerinin Instagram hesaplarına göz atabilirsiniz. Oradaki kombinlerden hoşunuza gidenleri not alarak nasıl bir tarz istediğinizi anlayabilirsiniz.

  1. Adım: Rüküşlük ve tarz arasındaki ince çizgiyi görün

Tarz olmak deyince aklınıza ben buradayım diye bağıran kıyafetler gelmesin. Pul payetli kıyafetler, fazla renkli tunikler gibi parçalarla gösterişli kombinler yapmaktan kaçının. Tesettür giyimin temelinde sadelik olduğunu unutmayın. Sakin renkler, cool ve minimal detaylar ile abaya gibi özel parçalarla çok hoş tesettür kombinler oluşturabilirsiniz. Desenlere özellikle dikkat etmelisiniz. Her kesimin her rengin herkese yakışmayacağını da bilmelisiniz. Kendi fiziksel özelliklerinize göre kesim ve renk seçimi yapmalısınız.

  1. Adım tesettür modasını takip edin ama taklit etmeyin

Tesettürde kendi tarzınızı yaratmak için tesettür modasını takip etmelisiniz. Ancak aynen gördüklerinizi alıp giymemelisiniz. Kombinlerden fikir alabilirsiniz. Bu fikirleri kendi yaşam tarzınıza göre harmanlayarak yeni kombinler oluşturabilirsiniz. Örneğin, sokak modasını yansıtan oversize denim kot ceket ve baskılı tişört kombinleri hoşunuza gidiyorsa gördüğünüz şekliyle denim ceket almamalısınız. Moda stillerinde her zaman biraz abartı olur. Oversize denim ceketlerde büyük işlemeler görebilirsiniz. Siz bu tarzı oluştururken sade denim ceket tercih etmelisiniz. Tesettürde tarz sahibi olmak için elbette modayı takip etmelisiniz. Ancak modayı taklit etmemelisiniz. Trendlerde neler var diye merak ederseniz de “2021 Yılının En Tarz Tesettür Giyim Parçaları Neler Olacak” yazımıza göz atabilirsiniz.

  1. Adım eşarp ve şal seçimine özellikle dikkat edin

Yüz tipinize göre eşarp ve şal bağlama biçimlerini tercih etmelisiniz. Yaptığınız kombinlerde kesinlikle eşarp ya da şalınızın renk uyumu olmalı. Bir eşarp ya da şal kolayca her şeyi değiştirebilir. Oluşturduğunuz tarz rahat ve spor bir taraz ise salaş duran şal kullanabilirsiniz. Hem kıyafetlerde hem de başörtüsünde hareketli desenler olması rüküşlük yaratır. Sade ve soft renk tonların zıt kombinasyonlar yapabiliriniz. Merak etmeyin hangi tarza yakın olursanız olun tesettür giyimde bu tarzlara uygun kıyafet ve aksesuarlar bulabilirsiniz. Günümüzde hazır  türbanseçenekleri, kombinlere hava katarken türban bağlamayı da kolaylaştıran bir unsur olur.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.